3-jakoinen kuntosaliohjelma kokeneemmalle treenaajalle, joka treenaa salilla 3-5 kertaa viikossa.
Advanced-Gym sarjan ohjelmat sopivat loistavasti kokeneemmalle saliharjoittelijalle. Ohjelmat sisältävät pääliikkeinä hieman haastavampia levytankoliikkeitä, kuten kyykkyjä ja maastavetoja. 3-jakoiset ohjelmat soveltuvat treenaajalle, joka harjoittelee kuntosalilla 3-5xvk. Kun treenaat vähintään kolmesti viikossa tulee koko kroppa treenattua läpi joka viikko. Tämä treenijako toimii loistavasti myös silloin jos harrastat kuntosalin lisäksi vielä muita lajeja.
3-jakoisissa ohjelmissa ohjelmat eroavat sillä, että treenijako sekä myös osa liikkeistä on aina hieman erilaisia. Treeni 1 on näistä ohjelmista liikkeiden puolesta helpoin, tarkempiin treenijakoihin voit tutustua alla ohjelmien kuvauksissa ja valita sieltä itsellesi sopivimman. Liikkeet sisältävät aina tekniikkavideon, sekä kirjalliset tekniikkaohjeet. Samalla ohjelmalla voit treenata 2-4 kuukautta riippuen käyntikertojen määrästä. Tämän jälkeen ohjelmaa kannattaa päivittää, jotta lihakset saavat taas uutta ärsykettä ja kehitys pysyy nousujohteisena.
TREENI 1. – Hyvä perusohjelma kokeneelle treenaajalle, joka tykkää treenata monipuolisesti laitteilla sekä vapailla painoilla. Tämä 3-jakoinen treeniohjelma on jaettu niin, että jokainen lihasryhmä tulee treenattua kerran viikossa kunnolla läpi. Ohjelma toimii hyvin treenaajalla, joka harjoittelee salilla vähintään 3xvk. Tämä ohjelma on hyvä vaihtoehto esim. tauon jälkeen salitreenien pariin palaavalle harjoittelijalle tai sinulle joka haluat simppelin ja tehokkaan ohjelman.
TREENI 2. – Tämän ohjelma treenijaossa kädet (hauis+ojentajat) treenataan kahdesti viikossa, sillä ojentajat toimii apulihasryhmänä suurimmassa osassa rinta- ja olkapäätreenipäivän liikkeitä, kuten myös hauis+selkäpäivänä. Tämä ohjelma sopii siis hyvin sinulle, joka haluat kehittää hieman enemmän myös käsivarsiasi. Mikäli harjoittelet salilla vähintään kolmesti viikossa ja haluat panostaa hieman enemmän käsivarsien lihasvoimaan, sekä muokkaukseen on tämä oikea valinta sinulle. Tähän ohjelmaan voit siirtyä myös suoraan treeni 1 jälkeen, mikäli 3-jakoinen ohjelma sopii sinulle parhaiten. Mikäli haluat kokeilla jotain muuta treenijakoa, siirry ADVANCED-GYM ohjelmasarjassa 1-, 2- tai 4-jakoiseen ohjelmaan ja valita sieltä itsellesi sopivan tason.
TREENI 3. – Tässä treeniohjelmassa halutaan painottaa hieman enemmän jalkojen treenaamiseen ja jalat treenataan vähintään kahdesti viikossa. Ohjelmassa on paljon liikevaihtoehtoja, joista voit valita aina itsellesi sopivimman myös oman kuntosalisi varustelun mukaan. Ohjelmassa harjoitellaan monipuolisesti vapailla painoilla sekä laitteilla. Tämä ohjelma sopii täydellisesti sinulle, joka haluat muokata ja vahvistaa erityisesti jalkojesi lihaksia ja treenaat salilla 3xvk.
Mikäli 3-jakoinen ohjelma on sinulle sopiva vaihtoehto niin voit valita ostoskoriisi myös kaikki 3-jakoiset treeniohjelmat kerralla, jolloin saat ne hieman edullisemmin. Käyntikerroista riippuen yhdeällä ohjelmalla voi treenata hyvin 2-4kk.
Kokenut treenaaja
Harjoittelet kuntosalilla vähintään 3xvk
Haluat parantaa lihaskuntoasi
3-jakoinen kuntosaliohjelma pdf-tiedostona
Kirjalliset tekniikkaohjeet pdf-tiedostona
Suoraan treehiohjelmasta aukeavat tekniikkavideot liikkeisiin
Monipuoliset ja tehokkaat ohjelmat
Kuntosali
Kuntosaliohjaaja, PersonalTrainer, Voimavalmentaja sekä Ryhmäliikunnan moniosaaja. Parasta valmentamisessa on se, kun saan asiakkaat tekemään parhaansa ja ylittämään omia rajojaan.
Näin maksat Treenivalmennuksen sekä Ohjatut tunnit 3-12kk palvelun Smartumilla:
Näin maksat Kuntosaliohjelmat Smartumilla, sekä ne palvelut joista haluat maksaa vain osan Smartumilla ja loput jollain muulla maksutavalla.
Näin maksat Edenredillä: (Edenredillä ei ole omaa maksupainiketta, joten maksu onnistuu kaikissa tapauksissa Edenred-sovelluksen kautta)
Näin maksat ePassilla:
Näin maksat ePassilla, ne palvelut joita et voi maksaa kokonaisuudessaan ePassilla.
1+2-jakoinen kuntosaliohjelma keskitason treenaajalle, joka treenaa salilla 1-3 kertaa viikossa. Sopii hyvin kiireiselle treenaajalle, jonka treenimäärät saattavat vaihdella viikoittain.
Lihaskestävyyttä ja hapenottokykyä vahvistava toiminnallinen CrossTraining-ohjelma sinulle, jolla on jo levytangolla sekä kahvakuulilla tehtävät voimaliikkeet hallussa.
3-jakoinen kuntosaliohjelma kokeneemmalle treenaajalle, joka treenaa salilla 3-5 kertaa viikossa.